Regulamin
realizacji projektu e-obywatel – rozwój kompetencji ICT w regionie świętokrzyskim
§ 1
Postanowienia ogólne
1.1. Niniejszy Regulamin określa zasady uczestnictwa w Projekcie ”e-obywatel – rozwój kompetencji ICT w regionie świętokrzyskim”
1.2. Projekt jest organizowany przez Profesjonalne Szkolenia Informatyczne Sp. z o.o., z siedzibą w Kielcach 25-310, ul. Kościuszki 11 na podstawie umowy nr UDA-POKL.09.06.02-26-070/12-00 ze Świętokrzyskim Biurem Rozwoju Regionalnego w Kielcach, pełniącym funkcję Instytucji Pośredniczącej w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki działanie 9.6.2.
1.3. Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
1.4. W ramach projektu zostanie przeszkolonych 306 mieszkańców województwa świętokrzyskiego, w wieku 18 – 64 lata1 zamieszkałych na terenie 4 powiatów – kieleckiego ziemskiego, koneckiego, buskiego i jędrzejowskiego którzy z własnej inicjatywy wyrażą chęć podwyższenia lub dostosowania kwalifikacji w zakresie ICT.
§ 2
Warunki uczestnictwa w Projekcie
2.1. Warunkiem uczestnictwa w projekcie jest spełnienie wszystkich poniżej wymienionych zasad:
a) chęć podwyższenia lub dostosowania kwalifikacji z własnej inicjatywy;
b) zamieszkanie na terenie powiatu kieleckiego ziemskiego, koneckiego, buskiego i jędrzejowskiego w rozumieniu zapisów Kodeksu Cywilnego;
c) wiek 18 – 64 lata
d) poprawne wypełnienie i dostarczenie do siedziby P.S.I. Sp. z o.o. oryginału ankiety zgłoszeniowej;
e spełnianie wymagań wstępnych, w tym wypełnienie testu kwalifikacyjnego oraz odbycie rozmowy kwalifikacyjnej;
f) zakwalifikowanie przez Komisję Rekrutacyjną;
§ 3
Rekrutacja
3.1. Kwalifikacja Uczestników dokonywana jest przez Komisję Rekrutacyjną; osobno na każde szkolenie; ma charakter ciągły i prowadzona jest do momentu wyczerpania miejsc kursowych.
3.2. Komisja Rekrutacyjna dokonuje kwalifikacji Uczestników w oparciu o:
a) dokumenty zgłoszeniowe zgodnie z warunkami uczestnictwa;
b) politykę równych szans dostępu do szkoleń;
c) kolejność zgłoszeń;
d) kolejność uzyskanych wyników testu;
e) dodatkowo do wyczerpania określonych w projekcie limitów premiowane będą osoby spełniające następujące kryteria: osoby zamieszkujące tereny wiejskie, kobiety, osoby bezrobotne, osoby nieaktywne zawodowo.
3.3. Przyporządkowania Uczestników do grupy szkoleniowej dokonuje Komisja Rekrutacyjna.
3.4. Złożenie wymaganych dokumentów zgłoszeniowych nie jest jednoznaczne z zakwalifikowaniem na szkolenie.
3.5. Informacja o zakwalifikowaniu do Projektu jest przekazywana kandydatom telefonicznie.
§ 4
Organizacja usług
4.1. Uczestnictwo w Projekcie jest bezpłatne.
4.2. Każdy Uczestnik szkolenia otrzymuje materiały szkoleniowe, a po pozytywnym ukończeniu kursu zaświadczenie o ukończeniu szkolenia.
4.3. Każdy uczestnik szkolenia po pozytywnym zaliczeniu egzaminu bądź egzaminów ECDL ( tryb i forma zgodna z wymaganiami ECDL-u ) otrzyma świadectwo ECDL
4.4. Szkolenia będą przeprowadzone przez wysokowykwalifikowaną kadrę, posiadającą odpowiednie uprawnienia do przeprowadzania szkoleń.
4.5. P.S.I. Sp. z o.o. oświadcza, że na podstawie jego wiedzy i doświadczenia uzgodniony program szkolenia winien być wystarczający do należytego przeprowadzenia szkoleń, jednak PSI Sp. z o.o. nie może być odpowiedzialna za rezultat przeprowadzonych szkoleń.
§ 5
Obowiązki Uczestników szkolenia
5.1. Uczestnictwo w zajęciach jest obowiązkowe, a Uczestnik szkolenia zobowiązany jest do regularnego uczestnictwa w całym programie szkolenia.
5.2. W przypadku nieobecności na zajęciach Uczestnik szkolenia zobowiązany jest do samodzielnego zrealizowania materiału z opuszczonych zajęć.
5.3. Uczestnik szkolenia jest zobowiązany do usprawiedliwienia nieobecności w Biurze Projektu.
5.4. W przypadku długotrwałej absencji PSI Sp. z o.o. zastrzega sobie prawo skreślenia z listy uczestników szkolenia.
5.5. Warunkiem ukończenia kursu i uzyskania zaświadczenia o ukończeniu kursu jest odpowiednia frekwencja oraz uzyskanie pozytywnego wyniku z przeprowadzanych testów sprawdzających.
5.6. Każdy uczestnik kursu zgodnie z programem powinien we wskazanym przez organizatorów terminie przystąpić do egzaminu ECDL.
5.7. Uczestnicy szkoleń zobowiązani są do informowania Biura Projektu o ewentualnych zmianach swojej sytuacji zawodowej w trakcie realizacji Projektu (utrata zatrudnienia, podjęcia zatrudnienia, itp.).
5.8. Uczestnik szkolenia zobowiązany jest do wypełniania ankiet ewaluacyjnych i testów sprawdzających w trakcie trwania Projektu, jak i po jego zakończeniu.
5.9. Uczestnik zobowiązany jest do dostarczenia do Biura Projektu wszystkich niezbędnych zaświadczeń.
5.10. Informacje, o których mowa w punktach 5.2 – 5.7 będą wykorzystywane do wywiązania się przez P.S.I. Sp. z o.o. z obowiązków sprawozdawczych z realizacji Projektu wobec IP i IZ.
§ 6
Zasady rezygnacji ze szkolenia
6.1. Osoby zakwalifikowane do udziału w Projekcie mają prawo do rezygnacji z uczestnictwa w uzasadnionych przypadkach.
6.2. Osoby zakwalifikowane do udziału w Projekcie, a podejmujące decyzję o rezygnacji powinny zgłosić swoją decyzję o rezygnacji do Biura Projektu najpóźniej na dwa dni przed rozpoczęciem udziału w projekcie (tj. przed rozpoczęciem szkolenia )
6.3. Uczestnik szkolenia, który w trakcie szkolenia podejmie decyzję o rezygnacji, jest zobowiązany do niezwłocznego powiadomienia Biura Projektu i złożenia pisemnego oświadczenia o rezygnacji.
§ 7
Zwrot kosztów przejazdu na szkolenie
7.1. Uczestnik szkolenia będący osobą bezrobotną lub nieaktywną zawodowo zamieszkały poza miejscem organizacji szkolenia ma możliwość uzyskania zwrotu kosztów przejazdu na szkolenie.
7.2. W przypadku przejazdu środkami komunikacji publicznej - kwalifikowalne będą wydatki w wysokości ceny biletu na danej trasie, z wyłączeniem kosztów przejazdu komunikacją miejską na terenie Kielc.
7.3. Zwrot kosztów przejazdu przysługuje jedynie za dni, w których odbywa się szkolenie i za które Uczestnik może udokumentować wydatek (okazanie biletu).
7.4. W przypadku dojazdu samochodem prywatnym - kwalifikowalne będą wydatki w wysokości odpowiadającej cenie najtańszego biletu transportu publicznego na danej trasie, po przedstawieniu przez Uczestnika stosownego oświadczenia o cenie biletu lub biletu na danej trasie oraz okazaniu dowodu rejestracyjnego pojazdu.
7.5. W przypadku przejazdu jednym samochodem prywatnym kilku Uczestników o zwrot kosztów przejazdu może ubiegać się jedynie właściciel/osoba posiadająca prawo do użytkowania pojazdu, a nie współpasażerowie.
7.6. Zwrot kosztów jest dokonywany w gotówce i potwierdzany własnoręcznym podpisem przez Uczestnika.
7.7. Zwrot kosztów przejazdu jest wypłacany po zakończeniu szkolenia i dostarczeniu przez Uczestnika wymaganych dokumentów, jedynie do wysokości posiadanych środków finansowych w budżecie Projektu.
§ 8
Postanowienia Końcowe
8.1. Regulamin obowiązuje w całym okresie realizacji Projektu.
8.2. Sprawy nieuregulowane niniejszym Regulaminem są rozstrzygane przez Profesjonalne Szkolenia Informatyczne Sp. z o.o.
8.3. Ostateczna interpretacja Regulaminu Projektu należy do PSI Sp. z o.o. w oparciu o wytyczne dla instytucji biorących udział we wdrażaniu Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.
8.4. PSI Sp. z o.o. zastrzega sobie prawo zmiany Regulaminu w trakcie trwania Projektu na skutek zmian w przepisach dot. Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.
1 Do wsparcia kwalifikują się również osoby w wieku powyżej 64 roku życia, pozostające bez zatrudnienia,
o ile zadeklarują gotowość podjęcia zatrudnienia po zakończeniu udziału w projekcie.